

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Resistance | 1 kΩ |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2720
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 50 | $0.14452 | $7.22600 |
| 100 | $0.13423 | $13.42300 |
| 500 | $0.12739 | $63.69500 |
| 1000 | $0.12311 | $123.11000 |
| 3000 | $0.11920 | $357.60000 |
| 5000 | $0.11541 | $577.05000 |
| 10000 | $0.11114 | $1111.40000 |
